Anjeli - nadprirodzené bytosti alebo výmysel

Autor: Veronika Paľovčíková | 21.1.2011 o 16:16 | (upravené 21.1.2011 o 16:23) Karma článku: 5,91 | Prečítané:  1141x

Biele krídla, svätožiara, nebesky modré očká, zlaté vlasy. Takto o nich snívajú deti.

Anjeli. Existujú, či sú len výplodom fantázie? Strážia nás, či „bývajú" v nebi a tam si spokojne poletujú?

Keď sa pozrieme do knihy kníh - Biblie - nájdeme tam mnoho zmienok o anjeloch. Dokonca o rôznych stupňoch anjelov. Aj samotný Lucifer, teda diabol, bol anjelom, kým sa nepostavil Bohu. Existuje mnoho filmov, kníh aj dokumentov o anjeloch, mnohé médiá tvrdia, že anjelov vidia a rozprávajú sa s nami. Napriek tomu mnoho ľudí na anjelov neverí, podľa nich je to len obyčajný výplod ľudskej fantázie. V každom prípade pre mňa sú anjeli tak skutoční ako každý človek, či Boh.

Neviem z akého dôvodu mi vŕta v hlave otázka prečo neveriaci neveria. Odhliadnuc od hŕstky ateistov, ktorí v Boha neveria,  všetci ostatní sú presvedčení, že existuje vyššia sila, ktorou je Boh. Ak však veria v Boha, prečo nie aj v anjelov? Mne to nedáva zmysel, no pre mňa je prirodzené vnímať ich spolu.

Veľa ľudí hovorí o niektorých situáciách v ich živote ako o zásahu „Božej ruky," zásahu anjela. Poznáte chvíle, keď máte pocit, že je niekto s vami. Napríklad, keď ste doma sami, ale zároveň nie ste, pretože máte pocit, že tam niekto s vami je. Alebo vám niečo napadne a vy máte pocit, že vám tú myšlienku niekto pošepol. Prípadne sú to chvíle, keď pri sebe cítite energiu. Zlé a dobré tušenia.

Jedni to pokladajú za nadprirodzené, druhí za výmysly. Avšak je namieste otázka: Kto je za tým všetkým? Ak je to výmysel, ako je možné, že tušenia sa napĺňajú?

Je na každom z nás, či verí alebo nie, či o tom bude premýšľať. Isté však ostáva, že za tým všetkým, za našimi šťastnými náhodami, predtuchami a vnuknutiami je niečo viac ako len náhoda.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?